איך מכונת הקרה עובד?

מכונת העיתונות הקרה, אנחנו נמצאים בחיי היומיום, העבודה משמשים לעתים קרובות, אבל לא מכיר את כולם על "הידראולי הקש" אם לדעת? מכונת הקש הקרה פועלת בצורה של נקודות בערך: סוג בורג, סוג הידראולי. כללי הידראולי הקש הקרה מכונת ביצועים בכל ההיבטים של טוב יותר. הידראולי לחץ הקרה מכונת העבודה רעש קטן, מהירות הרמה מהירה. הרכיבים העיקריים של הידראולי הקש מכונת העיתונות בעיקר על ידי: מערכת הידראולית, מערכת בקרה חשמלית, לוחית לחץ והרכב הגוף.

המבנה הראשי של הידראולי מכונת הקש הקרה

בעיקר על ידי: מערכת הידראולית, מערכת בקרה חשמלית, לוחית לחץ והרכב הגוף.

מערכת הידראולית: מורכבת מגליל, מיכל דלק, משאבת שמן, משאבת שמן מנוע, בלם שסתום בקרה ומד לחץ. הטנק מלא בשמן, אשר נשאב על ידי משאבת שמן לנהוג שמן המשאבה. השמן נשלח לצילינדר על ידי חיבור הצינור לביצוע פעולת הצילינדר. את שסתום הקלה יכול להפוך את העיתונות בתהליך שחול לייצר לחץ בחזרה, לשחק תפקיד חלק, הכדור אלקטרומגנטי. השסתום משמש לשמירה על הלחץ שנקבע על ידי המערכת, ומד הלחץ משמש להצגת הלחץ.

מערכת בקרת חשמל: בעיקר במעגל הראשי ובמעגל הבקרה, המעגל באמצעות מפסקי זרם אוטומטיים, נתיכים, מתאם AC במנוע העיתונות, שסתום סולנואיד, כגון עומס יתר, קצר, איבוד לחץ והגנה מפני מתח.

Platen מנגנון איזון: בעיקר על ידי איזון הרמת המדף, הרמת ציוד, פיר מסתובב. קבוע סיבוב נושאות הרכב, שמאל וימין שני מתלה מאוזן רכוב על המטוס. שני הקצוות של פיר מסתובב קבועים עם הרמת הילוכים. שני הקצוות של פיר מסתובב מצוידים מסבים כדי להיות מסוגל לסובב בגמישות עם פיר מסתובב. כאשר לוח ההרמה מורם, ציוד ההרמה אינו מאזן את המעמד? סובב, כך שצלחת הלחץ בתהליך ההרמה תמיד מאוזנת.

Platen: מורכב platen העליון platen התחתון. הפלטה העליונה והתחתונה הם פרופילים מרותכים וצלחת פלדה, מטוס העבודה על-ידי מכונת הטחינה הממוצעת ממכונת כרסום גדולה, כדי להבטיח משטח עבודה חלק וחלק. לוח הלחץ העליון מחובר עם מוט הצילינדר של הצילינדר, והרמת והורדת לוח הלחץ מתממשת על ידי הרמה והורדה של הצילינדר. תחת לוח הלחץ ישירות מולחם בבסיס המטוס. מה שהופך את המבנה כולו מהודק.

מטוס: מרותך עם פלדה צלחת, מבנה קומפקטי, כוח טוב.